MEHMET HAN KİM?

mehmethan_1982Ben Mehmet Han; 28 Aralık 1979 yılında Hollanda / Hengelo’da dünyaya geldim. 1986 Yılına kadar Hollanda’da yaşadıktan sonra, aynı yılın Eylül ayında Denizli’nin Tavas İlçesinde ki Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda ilköğretim eğitimime başladım. 1991 yılında buradan mezun oldum. 1993 yılının Ağustos ayında ise Hollanda’ya tekrar geri döndüm ve hâlen Hollanda’da yaşamaktayım. 1993 Yılında Hollanda’da eğitimimi Flemenkçe dilini öğrenmeyle başladım, daha sonra ilgi duyduğum bilgisayar dalında eğitimime devam ettim. Haziran 2002′de ise Bilgisayar Perakendecilik sistem yöneticisi (Computer System Manager) ve aynı anda Bilgisayar ağı yöneticisi (Computer Network Manager) bölümünden mezun oldum. Mezun olduğum bölümde eğitim alırken hobi amaçlı Web tasarımı işiyle uğraştım en büyük hizmetim memleketim Denizli’nin Tavas İlçesi yararına gönüllü olarak Tavas İlçesi İnternet Portalı’nı hazırladım.
Hollanda’da ise 2007 yılından itibaren “Galvano Hengelo” da galvaniz ustası olarak çalışmaktayım.

Öte yandan Dünya’yı gezip görme ve araştırma merakım var. Bu amaçla bir çok ülkeyi ve şehirlerine seyahat ettim;

NEPAL (Katmandu, Bhaktapur, Patan, Chitwan),

HİNDİSTAN (Yeni Delhi, Agra),

SRİ LANKA (Colombo, Negombo, Sigiriya, Polonnaruwa, Dambulla, Habarana, Pinnawela, Kandy, Nanu Oya, Ella, Nuwara Eliya),

PERU (Lima, Arequipa, Puno, Cusco, Aguas Calientes, Machu Picchu),

TANZANYA (Arusha, Materuni, Moshi, Kilimanjaro, Uru, Zanzibar),

VİETNAM (Hanoi, Danang, Hoi An, Ho Chi Minh City, Cu Chi),

KÜBA (Havana, Trinidad, Pınar del Rio, Santa Clara, Sancti Spirutus),

AMERİKA (New York),

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ (Dubai),

AVRUPA (Lizbon, Roma, Barcelona, Londra, Paris, Berlin, Brüksel, Amsterdam)
bunlardan bir kaçıdır.

Gittiğim her şehrin en önemli noktalarında görüntü ve fotoğraf kareleri alarak, amatörce seyahat belgeselleri hazırlayarak seyahatlerimi ölümsüzleştiriyor ve bu anılarımı burada ve sosyal medyada ki hesaplarımda paylaşıyorum.

Mehmet HAN