FUKARALIK

(TR) Fukaralığın ne olduğunu gördüm Uganda’da. Evlerde elektriğin olmadığı, elektriği bırakın kapıların bile olmadığı toprak evlerde zor şartlarda hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlardı, gecekondu mahallelerinde yaşayan Ugandalı yerliler.
Bu fotoğraf kareside Jinja’da Masese adlı bir gecekondu mahallesinden. Anne ve çocuğu tek başlarına bu toprak evde yaşıyorlarmış. Anne hastaymış, kendisi bakıma muhtaçken çocuğuyla tek başına yaşamak zorunda kalmış. Köyün muhtarı getirdi beni buraya, köye gelen turistlerin yardımlarıyla yaşamaya çalışıyorlarmış.
Uganda’da herkes gülümsüyordu, fakir ama mutlulardı. Ama işte bazen böyle yürek yakan manzaralarlada karşılaşabiliyorsunuz.

(NL) Meeste inwoners van sloppenwijken van Uganda probeerden hun leven onder moeilijke omstandigheden te houden in huizen zonder deuren waar geen elektriciteit was.
Deze foto komt uit een sloppenwijk in Jinja die Masese heet. Moeder en kind woonden alleen in dit huis. De moeder was ziek, ze moest alleen leven met haar kind dat verzorging nodig had. De dorpshoofdman heeft me hierheen gebracht. Ze proberen te leven met de hulp van toeristen die naar het dorp bezoeken.
In Uganda glimlachte iedereen, arm maar gelukkig. Maar soms kun je ook zulke hartverscheurende momenten tegenkomen vooral in sloppenwijken van Uganda.

Over de auteur

Gerelateerde berichten

Laat een antwoord achter

Je e-mail adres wordt niet gepubliceerd.

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.